Chińska herbata

Dobra chińska herbata jest mało osiągalna w naszym kraju i dość cenna. W Tradycyjnych Chinach często kosztuje nawet bardzo dużo stąd nie opłaca się za bardzo sprowadzać dla nielicznych smakoszy lub osób znających jej wartości dla zdrowia.

Read More  
Diagnoza a stan psychiczny i choroba pacjenta

Często obserwuję w swojej praktyce, kiedy diagnoza lekarska czy wynik badania, powodują u wielu pacjentów silny stres, napięcie psychiczne a także w ciele, często nawet ataki paniki.

Read More  
Ziołowa apteka

Zioła to w medycynie Chińskiej środek zapobiegawczy albo stanowiący oddzielną kurację leczniczą czy uzupełniającą przy akupunkturze . W Chinach stosuje się je nawet na codzień w odżywianiu, dodając do potraw czy herbaty. W terapii zastępczej lub uzupełniającej do akupunktury stosuje się specjalne, tzw. „Formuły Ziołowe”, składające się zwykle od kilku do kilkunastu składników , wzajemnie się uzupełniających lub synergizujących.

Read More  
WIOSNA W NATURZE I MEDYCYNIE

Wiosna, to w naturze czas szybkiego wzrostu, gdzie dominuje tzw. Element Drzewa (jeden z pięciu elementów na jakie dzieli się naturę w większym znaczeniu, także organy wewnętrzne, cechy charakteru człowieka itd. )

Read More  
ZDROWIE JAJNIKÓW

Istnieje wiele powikłań, które mogą wystąpić w jajnikach kobiety w ciągu jej życia, na przykład torbiele jajników, które często występują, a nawet ustępują bez leczenia. Z jajnikami mogą wystąpić poważniejsze problemy, takie jak nowotwór jajnika, które wymagają intensywnego leczenia.

Read More  
Poczucie własnej wartości: Światełko w Tobie. Jak je (siebie) odnaleźć, poczuć i zatrzymać

Kiedy po urodzeniu budzi się powoli nasza świadomość kontaktu ze światem, początkowo jako małe dziecko nie mamy kłopotu z poczuciem własnej wartości. Małe dzieci bawią się, płaczą, śmieją, potrafiąc bez problemu pokazać czego potrzebują a nawet wymagać, żądać, pomimo jeszcze słabo rozwiniętych umiejętności komunikacji.

Read More